kozmetika, lifestyle
/
0 Comments
/
Moja cesta ku kozmetike

Ako som sa stala kozmetičkou

Keď sa tak spätne vraciam k mojim začiatkom a skúsenostiam s kozmetikou hlbšie do minulosti, tak sa dostávam niekde do siedmej triedy základnej školy. Zhruba tu som sa začala viacej zaujímať o svoj výzor (s nástupom i pubertálneho veku), ale aj celkovo so záujmom o starostlivosť o pleť a prvé ,,šminkovanie,,. Prvý zlom nastal vtedy, keď som bola navštíviť svoju staršiu sesternicu, ktorá už mala 18 rokov a chystala sa na diskotéku. Sledovala som jej prípravu pleti, od použitia pleťovej vody až po makeup. Na všetko som sa začudovane a zvedavo pýtala čo je na čo a samozrejme na ďalší deň som s mamou napochodovala do drogérie a nakupovala svoju prvú pleťovú kozmetiku (napr.: Junior pleťovú vodu, Nivea soft krém atď.). S makeup-om to už bolo horšie, kedže líčiť sme sa nesmeli do školy vôbec. Raz som si dovolila prísť s rúžom na peráchJ a naposledy. Tak som sa maľovala až cez letné prázdniny. To som vďačne skúšala všetko, čo maminina polička v kúpeľni ponúkla. Aj to tak dopadlo… Tak som si opäť išla nakúpiť svoju prvú dekoratívnu kozmetiku, ktorá obsahovala korektor, acnecolor, priesvitný lak na nechty, lesk, balzam a špirálu na riasy. Podotýkam, že veľa na výber nebolo tak, ako dnes. Tým som na začiatok bola vybavená a spokojná. Občas sa stalo, že ma niektorá z mojich tiet vzali i so sebou na kozmetiku. To som len pozarala s úžasom ako sa depilujú chĺpky, masíruje tvárička, farbí obočie atď.

To, že ma hra s makeup farbičkami a záujem o kozmetiku ako takú veľmi zaujímal, ani som neváhala s výberom svojej školy. Ako jedna z desiatich som bola prijatá na strednú školu do Piešťan, kde bol odbor kozmetička pomerne novo-otvorený. A už som bola vo svojom svete, ktorý ma neustále napĺňa až do teraz. Musím priznať, že zo všetkých dievčat, ktoré sme ukončili maturitný ročník a do konca ročníky predomnou a za mnou, som jedna z mála, ktorá sa kozmetike venuje. A tak je to až doteraz, mladé dievčatá idú na kozmetickú školu len z núdze a nikdy sa nebudú tomu venovať ďalej. To je dôvod prečo je dobrých kozmetičiek tak zúfalo málo. Čo ma dosť prekvapuje pri tak krásnom a vznešenom povolaní. No ja som sa v ňom určite našla. Začala som sa venovať aj celkovo zdravému životnému štýlu, či už o športovú oblasť, stravovanie, ezoteriku, alebo prírodu a jej blahodarné účinky.

Už počas maturitného ročníka som si našla prácu kozmetičky v Trenčíne a chodila som tam brigádovať a naberať skutočnú prax počas víkendov a prázdnin. No a po škole som už miesto kozmetičky mala isté. Keďže salón ponúkal rozsiahle množstvo služieb, tak som mala dovolené nakuknúť a vyskúšať si každú ponúkanú starostlivosť od hlavy až po päty. Ako sa hovorí, život je najlepšia škola a dá vám skutočnú prax a to je na nezaplatenie. Mala som možnosti prejsť rôznymi salónmi a pracovať i s rôznimi značkami. Taktiež som si vyskúšala i prácu v parfumérii, kde som otestovala všetko možné aj nemožné a nabrala som neskutočný prehľad o svetových kozmetických značkách. To ma taktiež veľmi posunulo v praxi a dodnes z toho čerpám poznatky. Za tých niekoľko rokov, čo sa kozmetike venujem som prešla i mnohými školeniami a kurzami a snažím sa neustále vzdelávať ďalej. Vývoj v kozmetickej oblasti ide (míľovými krokmi) neustále dopredu  a preto sa treba stále posúvať a nezaspávať na vavrínoch. Baví ma naberať nové poznatky zo sveta krásy a ešte radšej som, keď ich môžem ponúknuť svojim klientkám. Aj keď som nejaký čas pôsobila v zahraničí, neprestávala som sledovať trendy a snažila sa nezabudnúť na to, čo ma najviac v pracovnej sfére napĺňa.

Svoje kotvy som pustila po svojich cestách doma na Slovensku, kde som sa opäť zamestnala v kozmetickom salóne. Po rokoch už nastal čas sa posunúť ďalej a tak som si vybudovala vlastný salón krásy Beauty Ateliér Adriana. Dala som do neho svoju dušu a začala som napĺňať svoje ciele. Samozrejme som prechádzala pokusmi a omylmi a tvrdo pracovala všetky sviatky – piatky, ale výsledok sa čoskoro dostavil. Snažím sa nevzdávať, učiť sa, byť trpezlivá, pokorná a to je pre úspešný salón najdôležitejším faktorom.

Je to jedna s mojich životných ciest, ktorá pomáha ženám a mužom otvárať cestu ku kráse, pohladiť dušu a rozmaznávať. Učí ma ku každému pristupovať individuálne a oceňovať každého osobnosť. Každý sme iný a výnimočný, preto sa snažím ten pocit vypestovať u každého klienta.

 

Žiť v harmónii so sebou samím, starať sa o svoje zdravie, vzhľad a psychickú pohodu je kľúčom ku šťastiu a sebeláske, je to tá pravá esencia pre vašu dušu.

 

Vaša Adriana