kozmetika, lifestyle, zdravie a krása
/
0 Comments
/
Plné a zdravé pery

Ako dosiahnuť plné a zdravé pery?

Úsmev je tá najzvodnejšia krivka na ženskom tele. S týmto výrokom určite každý súhlasí, ale čo keď pri úsmeve vidno, že naše pery sú zanedbané a vysušené?

Tak ako používame rôzne prípravky na oči, pleť, suchú pokožku, akné, tak isto aj naše pery potrebujú osobitnú starostlivosť. Naše pery tak isto podliehajú starnutiu. Ako sa teda správne starať o to, aby bol náš úsmev stopercentný?

Starostlivosť o pery môžeme rozdeliť na ošetrenie, hydratovanie a ochranu.
Ošetrenie pier zahŕňa odstránenie odumretých častí kože a nečistôt. Pomôže nám peeling na pery, ktorý si môžeme jednoducho kúpiť v obchode alebo vyrobiť doma, prípadne môžeme použiť jemnú kefku. Peeling okrem iného pery prekrví a zjemní.

Po dokonalom vyčistení a ošetrení pier môžeme prejsť na hydratáciu. Ak máte popraskané pery, skúste na ne natrieť väčšiu vrstvu medu alebo krémovej hydratačnej masky a nechať pôsobiť 10 minút. Potom masku umyte a neneste mastnejší balzam na pery.

Na pery používajte balzam pravidelne. Vyberte si taký, ktorý vaše pery zvlhčí, zjemní a ochráni proti UV žiareniu. Vaše pery budú jemné, zmäkčené, chránené a vyživené. Na trhu sa už dajú kúpiť aj prípravky na pery s anti-agingovým účinkom a na zväčšenie objemu pier.

Po tomto ošetrení môžeme nahodiť úsmev a očariť všetkých naokolo. Nie nadarmo sa hovorí: „Tam, kde prinášaš úsmev a radosť do života robíš najkrajšiu vec na svete.“

Autor:
Adriana Švorcová