lifestyle, zdravie a krása
/
0 Comments
/
Čo spôsobuje tmavé kruhy pod očami?

 

 

Tmavé kruhy pod očami, tak ako aj iné nedostatky sa väčšina žien snaží dokonale zakryť make-upom. Viete, prečo vôbec vznikajú a u akých ľudí sa objavujú? K vzniku tmavých kruhov pod očami môže dôjsť u kohokoľvek, vrátane dojčiat, detí, dospievajúcich aj dospelých. Tento problém postihuje rovnako mužov aj ženy.

Najčastejšou príčinou je príliš veľké množstvo pigmentu v oblasti očí. Tam je pokožka najtenšia, preto pigment cez kožu presvitá.

Príliš veľa slnka môže tento stav zhoršiť, pretože vedie k vráskam. Tento problém sa najčastejšie vyskytuje u ľudí afrického a ázijského pôvodu. Používanie krémov s vysokým ochranným faktorom hlavne v tejto oblasti, nosenie slnečných okuliarov a klobúka môže tento jav zmierniť.

Problém tmavých kruhov pod očami sa môže zhoršiť taktiež zlou stravou, nadmernou konzumáciou alkoholu, fajčením alebo dokonca skrytým ochorením. Alergické reakcie, ako je senná nádcha, môžu spôsobiť stmavnutie kože, avšak len dočasne. Neustále trenie podráždených očí, môže tiež kožu poškodiť. Ak sa tmavé kruhy objavia u tehotných žien, za následok to majú hormonálne zmeny.

Je všeobecne známe, že tmavé kruhy pod očami sú spôsobené nedostatkom spánku, pitím kávy a plačom.

V závislosti na príčine môžu tmavé kruhy pod očami vzniknúť náhle a rýchlo zmiznúť (pri spomínaných alergiách).

Vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u vás objavia nevysvetliteľné tmavé kruhy pod očami, alebo zmena farby kože pod okom, alebo sa tmavý kruh sa objaví len pod jedným okom.

Tmavé kruhy pod očami sa môžu objaviť po jedným okom, alebo pod obomi naraz. Navštívte lekára a zistite dôvody tohto problému.